Wysoka jakość prosto z kranu

Nasza woda

Wapń

95.0 mg/l

Wapń bierze udział w budowaniu kości oraz zębów.  Wpływa również na pracę mięśni i przesyłanie sygnałów nerwowych. Wpływa na koagulację krwi oraz reguluje pracę serca.

Magnez

16.8 mg/l

Magnez jest istotny w budowie kości oraz komórek, zwłaszcza komórek mięśni. Pomaga zachować równowagę systemu nerwowego i uczestniczy w budowie wielu enzymów.

Sód

16.8 mg/l

Sód jest niezbędny do wymiany wody pomiędzy komórkami a substancją międzykomórkową. Jest również bardzo ważny w pracy mięśni – umożliwia ich skurcze.

Chlorki

22 mg/l

Razem z sodem (Na+) jest składnikiem halitu (NaCl). Cl – utrzymuje prawidłowe ciśnienie osmotyczne w komórkach. Jako składnik kwasów trawiennych w żołądku odgrywa istotną rolę w procesach trawiennych.

Mangan

14 μg/l

Mangan bierze udział w budowie enzymów metabolizujących glukozę i kwasy tłuszczowe, jest elementem strukturalnym kości i skóry. Jest ważny w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.

Siarczany

51 mg/l

Siarka ma bardzo duże znaczenie w poprawnym funkcjonowaniu komórek, wchodzi również w skład wielu enzymów.

Nasze źródła

Skąd czerpiemy wodę

Woda produkowana przez spółkę pochodzi w całości z ujęć wód podziemnych – Subzbiornik Bogucice. Woda charakteryzuje się stabilnym składem fizykochemicznym i jest bezpieczna bakteriologicznie. W eksploatacji znajduje się obecnie 6 studni głębinowych o głębokości odwiertu od 60 m do 100 m.  Wysokiej jakości wodę z utworów trzeciorzędu pozyskuje się aktualnie z sześciu ujęć.

Wyniki badań

Woda pod kontrolą

Poniżej można pobrać wyniki przebadanej wody:

ODCZYT WODOMIERZA
STAN LICZNIKA
Water_meter_register
Skip to content